Thajsko, Dovolená v Thajsku




Thajsko a dovolená v Thajsku

Thajsko je nádherná exotická země ležící v jihovýchodní Asii.

Hlavním městem Thajska je Bangkok. V Thajsku vládne král, je to jedna z mála zemí která nebyla nikdy kolonizována od roku 1238 je nezávislou zemí. V Thajsku žije asi 65,5 miliónů obyvatel jejichž oficiálním jazykem je thajština. Domluvíte se zde však i anglicky či čínsky. 94% obyvatel Thajska jsou buddhisté zbytek tvoří muslimové a křesťané.

[hana-code-insert name=’sklik468x80′ /]

Thajsko- počasí

Thajské podnebí je tropické. Jsou zde  vysoké  teploty a vzdušná  vlhkost , vlivem monzunů. Duben a květen jsou měsíce kdy je v Thajsku nejteplejší období v roce,  teploty  dosahující v průměru 35 – 36 °C.

V červnu přichází Jihozápadní monzun , který ovlivňuje východní Thajsko a západní pobřeží. Přináší deštnou sezónu přibližně až do konce září. Východní pobřeží (Thajský záliv, včetně ostrovů Ko Samui a dalších) je ovlivňováno opačným monzunem, který vrcholí od prosince do února. Počasí na Ko Samui dokáže být velmi deštivé. I v období dešťů můžete Thajsko navštívit. Deště zde netrvají většinou celý den. Prší třeba jen pár hodin nebo přes noc.

Nepříjemná je zde však vysoká vlhkost. Člověk má pocit jako by byl v prádelně. Nejideálnějším časem pro návštěvu Thajska, zvláště pak přímořských destinací (ne ale pro západní pobřeží Thajského zálivu a ostrovy poblíž Surat Thani, kde v této době naopak monzun vrcholí ) je období od listopadu do konce února i déle, kdy jsou teploty na příjemné úrovni pro návštěvníky ze střední Evropy a srážky minimální.

[hana-code-insert name=’inThajsko610x200′ /]

Thajsko – vstupní formality pro pobyt na dovolené

Pokud se rozhodnete koupit si dovolenou do Thajska budete ke vstupu do země potřebovat platný cestovní pas. Platný by měl být ještě 6 měsíců po návratu do České republiky. Také byste se měli poradit s lékařem ohledně očkování. Do těchto oblastí se většinou doporučuje očkování proti žloutenkám A,B, břišnímu tyfu,encefalitidě a pokud se budete vyskytovat v oblasti s možností nákazy malárií tak i preventivní opatření proti nákaze .

Zdravotnická zařízení ve větších městech jsou na velmi dobré úrovni. Bohužel totéž neplatí pro odlehlejší oblasti. Nezapomeňte si na dovolenou do Thajska uzavřít cestovní pojištění. Při pobytu a  na cestě do Thajska si dejte pozor na svá zavazadla. Nejenom  jako opatření proti krádeži ale i na to aby vám do nich nikdo nic nestrčil neboť postih za pašování drog je v této zemi veliký a  návštěva místního  vězení by skutečně nebyla příjemnou skušeností.

Etiketa a bezpečnost v Thajsku

Na vaší dovolené V Thajsku je také dobré držet se místních zásad slušného chování.

Patří k nim například slušné klidné chování. Na nikoho nekřičet, nesahat, zvláště pak ne na hlavu. Pokud si sedáte tak si dát pozor na své nohy aby jste je neměli na nikoho namířené. Nohy jsou zde považovány za nečisté a je neslušné je mít k někomu natažené. Totéž platí i pro sochu místního boha – Budhu.

Dále také v Thajsku velmi uctívají královskou rodinu a není proto na místě jakékoli pošklebování či pomlouvání. Jako všude na východě číhá i v Thajsku nebezpečí na vozovce. Ať na řidiče tak i pro chodce. Pravidla se zde příliš nedodržují. Policisté v Thajsku jsou slušní a nemusíte se bát je požádat o pomoc, rádi vám pomohou i poradí.

[hana-code-insert name=’sklik468x250′ /]